Software Testing as a Service – STaaS - er en testtjeneste hvor Sogeti tar ansvar for forberedelse og gjennomføring av test for kunden. Løsningen er en lett tilgjengelig og fleksibel testtjeneste som leveres til lav kostnad. Tjenesten bygger på Sogetis ”thought leadership” innenfor test.

Kvalitet er en konkurransefordel i alle organisasjoner. Å få tilgang til de riktige ressursene kan være en utfordring – spesielt i et tøft marked hvor det er fokus på kostnadsreduksjoner. Å spare penger gjennom å identifisere en felles testprosess eller å få en outsourcing-organisasjon på plass, er ofte tidskrevende. Men ikke nå lenger!

Sogetis testløsning, Software Testing as a Service (STaaS), gir deg en tilgjengelig, fleksibel og meget kostnadseffektiv testtjeneste - on-demand outsourcing uten høye investeringskostnader.

Reduser dine kostnader med minst 25 prosent

Med StaaS kan du oppnå kostnadsreduksjoner med minst 25 prosent sammenlignet med klassiske prosjektorganisasjoner. ”Set-up” kostnadene for deg som kunde senkes gjennom en skalerbar løsning hvor ekspertkunnskaper utnyttes på en optimal måte for å møte prosjektets behov. Hvem kan ha nytte av STaaS? STaaS passer spesielt organisasjoner som:

  • Raskt behøver å sette opp en testprosess for utvikling og forvaltning
  • Står ovenfor utfordringer i forhold til test eller har behov for test i prosjektet på ad-hoc basis
  • Håndterer en stor mengde ulike testprosjekt, fra små testoppdrag til større prosjekter

STaaS - outsourcing av testing uten investering

STaaS, en tjeneste hvor en applikasjon driftes og er tilgjengelig for kundene over internettet, har revolusjonert behovet for kundebaserte installerte og driftede applikasjoner. Nå vil du raskt se resultatet av en effektiv software test prosess i effektivitetsgevinster og kostnadsbesparelser. Du slipper komplekse kontrakter og lange oppstartstider. STaaS-modellen er basert på en tydelig tilbud-etterspørsel modell hvor testing leveres på on-demand basis. Kort sagt så gir du som kunde oss tilgang til programvaren som skal testes, inklusive tilhørende dokumentasjon (dersom det finnes). Våre eksperter tester deretter programvaren og sørger for å avgi en komplett kvalitetsrapport.

Garanti for kostnadseffektivitet og høy kvalitet

STaaS er basert på Sogetis kjente metode TMap® Next, en verdensledende, forretningsdrevet og risikobasert metodikk som beskriver hvordan man utfører strukturert testing. Denne standariserte og effektive testprosessen, benytter STaaS som grunnlag. Dessuten er kostnaden og tidsrammen fast samt at resultatet er konkret og i henhold til planen. 

Våre tjenester

Vårt STaaS-tilbud passer for både egenutviklede applikasjoner og for standardsystem. Det kan benyttes med følgende typer testing:

  • Funksjonstester
  • Krav og designvurderingstester
  • Brukervennlighetstester
  • Ikke-funksjonelle tester som ytelsetester (stress- og belastningstester), sikkerhetstester, batch-tester osv

Hvorfor Sogeti?

Vår kunnskap om test er førsteklasses. TMap® og TPI®, våre metoder og modeller på området, er internasjonalt anerkjente. Med over 3 000 profesjonelle testere har Sogetis spesialister den kunnskap og erfaring til rådighet som er nødvendig ved gjennomføring av test og ved forbedring av din virksomhets testprosesser, testautomatisering og organisasjon. Å velge Sogeti som testpartner skaper trygghet og ensartethet i din testprosedyre. Vi måler kundetilfredshet både før og etter prosjektet for å sikre at kunden er tilfreds med utført arbeid.

 

Bookmark and Share

Testrelaterte tjenester

Software Control Testing
TMap®
Managed Testing Services
Risikobasert teststrategi
TMap® og RUP®
TMap® KickStart
Kvalitetssikring og revisjoner
Rightshore

Kontakt oss!

Vil du vite mer om våre testrelaterte tjenester?

Kontaktperson:
Morten Løvstad,
tlf. 95 25 76 94